02 października 2018 10:29 | Aktualności

SPOTKANIE Z MISJONARKĄ SIOSTRĄ TEODORĄ

1 października w Kościele Katolickim obchodzimy wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – patronki misji świętych. Tego dnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z Siostrą Teodorą Grudzińską ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek, która od 35 lat pracuje jako misjonarka w Kamerunie. Siostra podzieliła się ze zgromadzoną młodzieżą i nauczycielami świadectwem swojej wiary, a także przybliżyła nam w jakich warunkach żyją i z jakimi problemami borykają się ludzie, wśród których posługuje. To, co mówiła o swoich podopiecznych i ich problemach poparła filmem, który mocno przemówił do serc i umysłów słuchaczy, a jednocześnie ukazał, jak bardzo ci ludzie potrzebują i czekają na naszą pomoc – zarówno tę materialną, jak i modlitewną. Spotkanie z Siostrą Teodorą – misjonarką głęboko poruszyło uczestników, którzy zadeklarowali swoją pomoc.

SPOTKANIE Z MISJONARKĄ SIOSTRĄ TEODORĄ